ישראל שיאנית עולמית – בצריכת קלמנטינות ומנדרינות

סקר שערכה מועצת הצמחים במסגרת קמפיין חדש לקלמנטינה “אוֹרי”: כ-60% מהצרכנים בישראל טוענים כי קלמנטינה היא פרי החורף האהוב עליהם ביותר

עכשיו בשווקים – קלמנטינה אורי הכי טעימה
ישראל היא שיאנית עולמית של פירות הדר קליפים (קלמנטינות ומנדרינות): מנתוני מועצת הצמחים עולה כי כל ישראלי צורך כ-7 ק”ג מדי שנה. לשם ההשוואה, ביפן הצריכה הממוצעת היא 5.2 ק”ג לנפש, ברוסיה – 4.7 ק”ג לנפש, במדינות מערב אירופה – 4.6 ק”ג לנפש, בארה”ב – 3.5 ק”ג לנפש, בקנדה – 4.2 ק”ג לנפש ובמדינות מזרח אירופה – 3.3 ק”ג לנפש.

היום, יום רביעי ה-19.02.2020, יעלה לאוויר קמפיין חדש המעודד את הציבור לרכוש את הקלמנטינה “אוֹרי”. את הקמפיין, פרי יוזמת ענף ההדרים במועצת הצמחים ובהפקת משרד הפרסום חברון זלצמן, יוביל השדרן והשחקן דורי בן זאב, והוא יעלה בטלוויזיה, באתרי האינטרנט המובילים, ברדיו וברשתות המזון למשך 4 שבועות בהשקעה של כמיליון ש”ח. מסקר שערכה מועצת הצמחים במסגרת הקמפיין עולה כי כ-60% מהצרכנים בישראל טוענים כי קלמנטינה היא פרי החורף האהוב עליהם ביותר. מטרת הקמפיין היא לבדל את הפרי בגלל איכויותיו יוצאות הדופן הכוללות טעם מתוק ומאוזן, עסיסיות, חיי מדף ארוכים וקלות הקילוף שלו.

לדברי טל עמית, מנהל ענף ההדרים במועצת הצמחים, “זן הקלמנטינה אורי היא פרי פיתוח ישראלי שארך כ-20 שנים. מדובר בגאווה ישראלית של ממש – האיכויות, העסיסיות, המרקם, מיעוט הזרעים, חיי המדף הארוכים, הטעם וקלות הקילוף – הופכים את האורי למוצר מנצח בעולם כולו. ולראייה, קלמנטינת האורי מיוצאת לעשרות יעדים ברחבי העולם ובשנה האחרונה היוותה האורי לבדה למעלה ממחצית מכלל ייצוא ההדרים מישראל. אנחנו מקווים שהקמפיין יזכיר לציבור בישראל את העובדה שאין כמו הקלמנטינות הישראליות, שזמינות לכולנו על המדף”.

עוד לדברי עמית, “הקמפיין נתמך בצורה מאסיבית על ידי קבוצת מגדלים צעירים שראו לנכון לחשוף את הזן שעשה הצלחה גדולה בעולם גם לציבור הצרכנים הישראלי, שכיום פחות מכיר אותו. המעורבות של המגדלים, ובמיוחד הדור הצעיר, מעודדת ומראה על רצון להמשכיות והתחדשות של ענף ההדרים”.

מועצת הצמחים פועלת במישורים הציבוריים והמקצועיים של ענף החקלאות כגורם מרכזי לצד משרד החקלאות וארגוני המגדלים. היא הוקמה בשנת 2004, וכיום מורכבת מ-4 ענפים שונים: פירות, ירקות, פרי ההדר וענף הזית. זוהי מועצה הפועלת על פי חוק הקובע שלמגדלים יהיה רוב במוסדות המנהלים אותה, ולצידם מכהנים במוסדות המועצה נציגי ממשלה, משווקים, יצואנים וצרכנים.